Jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych na Starym Mieście w Tczewie
     Home      Aktualności     Galeria     Jarmark Wielkanocny     Pchli Targ     Wrześniowe Targowisko     Jarmark Bożonarodzeniowy     Kontakt
 

Więcej informacji...

Jarmark Wielkanocny 2022
Jarmark Wielkanocny 2020
Jarmark Wielkanocny 2019
Jarmark Wielkanocny 2018

Jarmark Wielkanocny 2018 - program

I Jarmark Wielkanocny 2018
I Jarmark Wielkanocny 2018
(fot. Angelika Jagielska )
Wprowadźmy świąteczny klimat na ulice Starego Miasta. Już 17 i 18 marca odbędzie się Jarmark Wielkanocny. To nowa inicjatywa Fabryki Sztuk, która w ten sposób chce poszerzyć organizację ulicznych targów o jeszcze jedno wydarzenie. W jarmarku weźmie udział ponad 30 wystawców z Tczewa, Kociewia, Kaszub, Powiśla, Kurpi, Podlasia. Swoją obecność zapowiedzieli nawet górale śląscy. A będzie można od nich zakupić swojskie jadło, w tym sery góralskie, podlaską i kurpiowską kiełbasę, pieczywo, słodkości, a także całą gamę wyrobów rękodzielniczych, począwszy od palm wielkanocnych, stroików, pisanek poprzez koszyczki wiklinowe, własnoręcznie wykonane karty pocztowe, serwety, bieżniki, poduszki, maskotki, akcesoria z filcu czy bawełny. Mała gastronomia zaoferuje dania typowo charakterystyczne dla tych świąt. Nie zabraknie też mobilnej kawiarenki. Oczywiście handel to nie wszystko. Gości powita okazała brama triumfalna ozdobiona elementami kociewskimi. Gdzieniegdzie pojawią się świąteczne girlandy. Będzie można usiąść na kostkach słomy, przez co zrobi się naprawdę swojsko. Konferansjer zachęci do świątecznych zakupów i poprowadzi rodzinne konkursy, w których należy wykazać się wiedzą, umiejętnościami plastycznymi i sprawnością fizyczną. Pomiędzy straganami przechadzać się będzie żywa maskotka - zając. Dzieci wezmą udział w warsztatach twórczego rękodzieła, gdzie wykonają świąteczne kartki, koszyczki, girlandy, maski zająca i oczywiście pisanki.

KOMUNIKAT:
W związku z organizacją wydarzenia prosimy, żeby nie parkować samochodów na placu Hallera (vis a vis kamienic nr 7-12 oraz nr 13-18) i ul. Mickiewicza - prace montażowe zaczną się już 14 marca.
Nastąpi zmiana w organizacji ruchu: wyłączenie z ruchu dwóch zatok parkingowych (vis a vis kamienic nr 7-12 oraz nr 13-18), a także ulic na placu Hallera (vis a vis kamienic nr 1-6 oraz 20-24).

ORGANIZATOR:
Fabryka Sztuk

PARTNERZY:
Urząd Miejski, Zakład Usług Komunalnych, Straż Miejska, Komenda Powiatowa Policji, Zieleń Miejska i Centrum Kultury i Sztuki


Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

Jak dojechać na Pchli Targ

Droga prowadząca od Drogi Krajowej 91 i ul. Gdańskiej

Zobacz na większej mapie
Dojazd od Drogi Krajowej 91 i ul. Wojska Polskiego

Zobacz na większej mapie
Droga prowadząca od Drogi Krajowej 22 i ul. Bałdowskiej

Zobacz na większej mapie
Pchli Targ 2010-2022 © Fabryka Sztuk w Tczewie # Korzystając z tego serwisu akceptujesz naszą Politykę Prywatności