Jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych na Starym Mieście w Tczewie
     Home      Aktualności     Galeria     Jarmark Wielkanocny     Pchli Targ     Wrześniowe Targowisko     Jarmark Bożonarodzeniowy     Kontakt
 

Więcej informacji...

Aktualności

VII Pchli Targ... mimo wszystko

Pchli Targ 2017 fot. Dariusz Śliwiński
Pchli Targ 2017 fot. Dariusz Śliwiński
(fot. Dariusz Śliwiński)
Siódmy Pchli Targ w Tczewie odbył się w iście jesiennej aurze. Z około 170 wystawców, którzy zadeklarowali swój udział, przybyło blisko stu z Tczewa i okolic, a także m.in. z Trójmiasta, Olsztyna, Słupska, Elbląga, Grudziądza i Kwidzyna. Handlowano głównie antykami i rękodziełem. Niezwykle wytrwale swe zabawki sprzedawały dzieci - niestraszna była im niesprzyjająca pogoda. Zainteresowaniem cieszyły się znaczki i kartki pocztowe wydane z okazji 100. rocznicy utworzenia Błękitnej Armii gen. Hallera, a także inne produkty Poczty Polskiej.
Pchli Targ to nie tylko handel pod chmurką, ale także występy artystów ulicznych. Na akordeonie grał Marek Gleinert. O dobry klimat zadbała również Wesoła Kapela i Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda”. Tradycyjnie plac Hallera odwiedził warszawski kataryniarz Piotr Bot wraz z papugą o imieniu Carlos. Animatorzy tworzyli z dziećmi wioskę leśnych skrzatów i wróżek oraz prowadzili liczne zabawy i konkursy, a szczudlarze w strojach nawiązujących do zaczarowanego ogrodu przechadzali się po Starówce w… strugach deszczu.
Warto podkreślić, że mimo trudnych warunków atmosferycznych tczewianie przyszli na plac Hallera. Jest to najlepszy dowód na to, że Pchli Targ wpisał się na trwałe w kalendarz miejskich imprez. Zauważamy też coraz większe zainteresowanie ze strony kolekcjonerów, co nas niezwykle cieszy.
Pchli Targ został zorganizowaliśmy we współpracy z: Zakładem Usług Komunalnych w Tczewie, Strażą Miejską w Tczewie, Urzędem Miejskim w Tczewie, Komendą Powiatową Policji w Tczewie.
Oby za rok pogoda dopisała!

Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

Jak dojechać na Pchli Targ

Droga prowadząca od Drogi Krajowej 91 i ul. Gdańskiej

Zobacz na większej mapie
Dojazd od Drogi Krajowej 91 i ul. Wojska Polskiego

Zobacz na większej mapie
Droga prowadząca od Drogi Krajowej 22 i ul. Bałdowskiej

Zobacz na większej mapie
Pchli Targ 2010-2023 © Fabryka Sztuk w Tczewie # Korzystając z tego serwisu akceptujesz naszą Politykę Prywatności