Jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych na Starym Mieście w Tczewie
     Home      Aktualności     Galeria     Jarmark Wielkanocny     Pchli Targ     Wrześniowe Targowisko     Jarmark Bożonarodzeniowy     Kontakt
 

Więcej informacji...

Aktualności

Za nami szósta edycja Pchlego Targu

Za nami szósta edycja Pchlego Targu - jednego z najważniejszych wydarzeń w Tczewie. W tym roku aż 165 wystawców przede wszystkim z naszego miasta oraz innych miejscowości, m.in. z Gdańska, Grudziądza, Elbląga, Kwidzyna, Malborka, Starogardu Gdańskiego, wzięło udział 5 czerwca w handlu pod chmurką. Dzięki temu Pchli Targ objął przestrzennie nie tylko plac Hallera, ale także ul. Mickiewicza i Krótką, jeszcze bardziej ożywiając Starówkę. Niektórzy wystawcy są z nami od pierwszej edycji, za co im serdecznie dziękujemy.Warto wspomnieć, że obok osób prywatnych zgłoszenia na Pchli Targ przesłały również tczewskie instytucje i stowarzyszenia: Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Dawny Tczew, Gremium Malarskie im. Janusza Mokwy, LOT Kociewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego, Wspólnota Osób Niepełnosprawnych przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Sprzedawano głównie antyki, wyroby rękodzielnicze, książki i zabawki. Jak zwykle nie zabrakło bogatej części artystycznej, tym razem w iście pirackich klimatach. Kamratki i Kamraci z Fundacji Miasto Projekt animowali dzieci, ucząc ich elementów ekwilibrystyki i żonglerki. Z kolei szczudlarze skupiali uwagę nie tylko najmłodszych. Atrapa pirackiego statku służyła jako miejsce do zabaw i scenografia do niezapomnianych fotografii. Zainteresowanie wzbudzały wielkoformatowe warcaby i warsztaty starego rzemiosła. Krzysztof Okupski śpiewał szanty, a kataryniarz Tadeusz Szatkowski wygrywał melodie sprzed lat. Skwer Różany okazał się idealnym miejscem do kameralnych koncertów. Wystąpiła Wesoła Kapela, Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda” i akordeonista Paweł Nowak.

Tegoroczny Pchli Targ zorganizowała Fabryka Sztuk we współpracy z Urzędem Miejskim, Komendą Powiatową Policji, Strażą Miejską, Zakładem Usług Komunalnych i kinem Helios.

Tradycją Pchlego Targu w Tczewie jest dobra pogoda i tłumy zwiedzających. Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę czerwca!

Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

Jak dojechać na Pchli Targ

Droga prowadząca od Drogi Krajowej 91 i ul. Gdańskiej

Zobacz na większej mapie
Dojazd od Drogi Krajowej 91 i ul. Wojska Polskiego

Zobacz na większej mapie
Droga prowadząca od Drogi Krajowej 22 i ul. Bałdowskiej

Zobacz na większej mapie
Pchli Targ 2010-2023 © Fabryka Sztuk w Tczewie # Korzystając z tego serwisu akceptujesz naszą Politykę Prywatności